Právě je 21 zář 2014 12:03

Hledat   Přihlásit se

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 531 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další

Ve věci přeregistrování a uchovňování TA pod SAO jsem pro:
-možnost přeregistrace všech bez omezení (bez nutnosti znovu zkoumat např. chovnost, následné využití v chovu bude záležet na jednotlivých chovatelích) 7%  7%  [ 2 ]
-možnost přeregistrace všech, kteří budou splňovat stejné podmínky jako SAO (rovný přístup k uchovnění) 57%  57%  [ 15 ]
-možnost přeregistrace všech, kteří budou splňovat předem stanovené přísnější zdravotní a exteriérové požadavky (přísnější výběr koho přeregistrovat a uchovnit) 15%  15%  [ 4 ]
-možnost přeregistrace pouze výjimečně u těch jedinců představujících významný přínos pro další chov (například po odsouhlasení členskou základnou klubu) 3%  3%  [ 1 ]
-neumožnění přeregistrace (přeregistrace není přínosem pro další chov) 11%  11%  [ 3 ]
-nevím, situaci neznám, nezajímám se.... 3%  3%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 26
Autor Zpráva
°*°*°*°

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 15 kvě 2009 20:05 
 Předmět příspěvku: Re: Exteriér
Baia píše:
Krv je tam naozaj super,jak zo strany matky tak aj otca(Torgaj),ale to bohužial nie je všetko.. mala zdravotné problémy a museli sme ju nechať vykastrovať :(

7mesačná fenka a už vykastrovaná?...chudák čubinka

Profil E-mail 

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 15 kvě 2009 20:47 
Nie,nie,na fotke má 7mesiacov,teraz má 2,5 roka.. a kastrovaná bola v 2 rokoch.

Profil My Fotogalerie E-mail 
°*°*°*°

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 15 kvě 2009 21:38 
už ked sme u toho nedá mi sa neopítat čo povaha Vašej Baii????
inak Ejnyho som mal zmapovaného :D a Fionka tiež u mna na záhrade strávila nejalý ten den tak preto sa pýtam lebo ich potomstvo už nepoznám...

Profil E-mail 

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 15 kvě 2009 21:49 
Bai má povahu výbornú aspon pre mňa.. aktívne chráni svoje územie aj majitelov ,ale napríklad v meste,u veterinárky a pod. sa chová kludne ,vyrovnane... nie je nijaký hladkací typ, ale neútočí bez príčiny..

Profil My Fotogalerie E-mail 
°*°*°*°

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 16 kvě 2009 09:19 
Jan Antalik píše:
Vnucata Ejnara vid foto v stredoasiati sa predstavuju ABAI a ASIA z Kotvy MATKA Akbilek Sidi Al Bakar OTEC Cesar Ussuly

:09:

Profil E-mail 
°*°*°*°

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 09:31 
 Předmět příspěvku: Re: Turkménský Alabaj nebo SAO?
Citát.
,,V roku 2009 sa týmto stáva rodokmeň alabaja na Slovensku len bezcenným zdrapom papiera.Bohužiaľ."

???

Profil My Fotogalerie E-mailShow User on the Phoogle Map 
°*°*°*°

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 15:27 
hain píše:
Citát.
,,V roku 2009 sa týmto stáva rodokmeň alabaja na Slovensku len bezcenným zdrapom papiera.Bohužiaľ."

???

Celý príspevok v časopise Pes a mačka vyšiel s " krížkom po funuse". Bývalý predseda TAC s nostalgiou prezentuje svoje chovateľské zámery, ktoré sa nedajú uskutočniť, kvôli zlej situácii v klube.

Čo nenapísal, bol fakt, že sám sa vzdal predsedníctva aj členstva v klube, ešte keď mohol veci ovplyvniť. S urazenosťou malého decka sa nezúčastnil ani prelomovej členskej schôdze, ktorá rozhodla o kolektívnej preregistrácii turkménskych alabajov späť na SAO.

Nakoľko v súčasnej dobe členovia TAC pochopili, že existovať v izolácii ako národnej, tak medzinárodnej je prepych, hlavne pre aktívnych chovateľov, tak predovšetkým oni boli iniciátori návratu. Pôvodne klub zahájil jednania s SKÁaRO, tí nám podsunuli neakceptovateľné podmienky. Tak sme sa pokúsili o dohodu priamo s SKJ...... a máme už preukazy pôvodu prerobené na SAO.

Expredseda Palo , ak chcel pokračovať vo svojich chovateľských úspechoch - ktoré sa mu nedajú uprieť - nemusel trucovať, mohol mať aj on PP na Agaču - SAO a kryť s kým chcel. Tak fungujú milovníci turkménov na celom svete.
TAC ako občianske združenie žije ďalej, zo stanov je vylúčená chovateľská činnosť a ďalej je klub živý predovšetkým cez vzdelávanie, dohľad nad zdravím plemena ( aj sledovanie dysplázií ).

Myslím, že náprava tohto slovenského unikátu bola namieste, iniciatíva oddelenia "turkménov" musí vyjsť z krajiny pôvodu, zahájenia prístupových rokovaní s FCI a následnom uznaní plemena.

Takže odpoveď na otázku : Rodokmeň Palových sučiek a jeho D vrhu - ktorým nedovolil kontakt na náš klub - je papier, s ktorým sa môžu prihlásiť napr. do klubu málopočetných plemien. Bohužiaľ. :idea:

Profil E-mail 

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 16:31 
Už druhýkrát dohoda so SKJ.
Najskôr zo SAO na TA a teraz z TA na SAO. :)
Aké boli tie neakceptovateľné podmienky, ktoré vám dal SKAARO???
Mám taký pocit, že najviac sa na tom musí teraz baviť Borojo. Takže len mal predsa pravdu a to sa na neho svojho času navozilo hnoja. :08:

Profil E-mail 

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 17:39 
Ak možem nazval by som to trochu inač.
Tak ako podvodom začal klub TA /využitia vdačnosti niekoho za niečo/
Tak aj skončil podvodom na Skaaro/ časom sa dozvieme za čo to bolo/
Preregistracie bez kontroly zubov a varlat je smiešna a kto sa pod to
podpisal bud praci čest.
S konšpiraciou na večne časi , nikdy inak.

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 17:49 
:roll: :shock:

Profil E-mail 

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 18:08 
teta píše:
hain píše:
Citát.

???

Celý príspevok v časopise Pes a mačka vyšiel s " krížkom po funuse". Bývalý predseda TAC s nostalgiou prezentuje svoje chovateľské zámery, ktoré sa nedajú uskutočniť, kvôli zlej situácii v klube.

Čo nenapísal, bol fakt, že sám sa vzdal predsedníctva aj členstva v klube, ešte keď mohol veci ovplyvniť. S urazenosťou malého decka sa nezúčastnil ani prelomovej členskej schôdze, ktorá rozhodla o kolektívnej preregistrácii turkménskych alabajov späť na SAO.

Nakoľko v súčasnej dobe členovia TAC pochopili, že existovať v izolácii ako národnej, tak medzinárodnej je prepych, hlavne pre aktívnych chovateľov, tak predovšetkým oni boli iniciátori návratu. Pôvodne klub zahájil jednania s SKÁaRO, tí nám podsunuli neakceptovateľné podmienky. Tak sme sa pokúsili o dohodu priamo s SKJ...... a máme už preukazy pôvodu prerobené na SAO.

Expredseda Palo , ak chcel pokračovať vo svojich chovateľských úspechoch - ktoré sa mu nedajú uprieť - nemusel trucovať, mohol mať aj on PP na Agaču - SAO a kryť s kým chcel. Tak fungujú milovníci turkménov na celom svete.
TAC ako občianske združenie žije ďalej, zo stanov je vylúčená chovateľská činnosť a ďalej je klub živý predovšetkým cez vzdelávanie, dohľad nad zdravím plemena ( aj sledovanie dysplázií ).

Myslím, že náprava tohto slovenského unikátu bola namieste, iniciatíva oddelenia "turkménov" musí vyjsť z krajiny pôvodu, zahájenia prístupových rokovaní s FCI a následnom uznaní plemena.

Takže odpoveď na otázku : Rodokmeň Palových sučiek a jeho D vrhu - ktorým nedovolil kontakt na náš klub - je papier, s ktorým sa môžu prihlásiť napr. do klubu málopočetných plemien. Bohužiaľ. :idea:

Teta Vas prispevok vonkoncom neodraza skutocnost a veci,ktore sa stali
a hlavne ich postupnost.
Pokial ide o clanok tak bol uverejneny ovela skor na mojej webovej stranke.
Asi ste ten clanok poriadne necitala,inak by ste sa v nom docitala aj o vzdani
predsednictva,ale aj o tom,ze som na protest proti stavu,ktory nastal z klubu
odisiel.Myslim si,ze viac dat najavo svoj nazor,postoj, sa jednoducho zvysku
klubu nedalo.

Ano teta vysvetlila,alebo ste si to vysvetlili tak, ako vam to asi v danej
situacii najviac vyhovovalo.

MUSIM UVIEST URCITE VECI NA PRAVU MIERU,ABY BOLO JASNO.Hlavne aj Vam teta,ale aj zvysku.

Vyjednavanie o ukonceni cinnosti a preregistracii do SKAARO sa udialo bez mojho suhlasu
a za mojho predsedovania!!!Toto je dovod,preco bola moja reakcia taka,ze som okamzite
rezignoval na svoju funkciu a aj vystupil z TAC SR!
Nemal som na vyber!!!

Za normalnych okolnosti,som mal byt odvolany,alebo som sa mohol v klude na najblizsej
clenske schodzi vzdat funkcie o com som aj bol rozhodnuty a o tomto mojom kroku
vedelo dost ludi.
Preco ten tlak?Preco bolo dolezite to urobit okamzite?Preco obist pravoplatneho predsedu?
Ako je mozne,ze tajomnik jedna bez mojho suhlasu,ked v tej dobe som bol predsedom ja?
Staci dodrziavat poriadok,system.Ako moze tajomnik posielat list o preregistracii a teda
o ukonceni cinnosti klubu do dalsieho klubu ak s tym jeho predseda nesuhlasi?
Mali ste ma odvolat!A potom jednat dalej!Nemali ste na to cas?Preco?
Ak som pre Vas teta preto toto urazene male decko tak nim rad budem.
Nejdem do ziadnych osobnych osocovani teta,to nepotrebujem.
Toto su fakty,kto chce moze sirit,ze to tak nebolo,ale bude umyselne klamat.
Je zaujimave,ze zrovna v roku 2009 vsetci ste sa rozhodli preregistrovat.
Taktiez si myslim,ze Vase rozhodnutie sa dotyka kopec ludi,ktori maju psov len
pre radost a na strazenie,tito ludia nechodia na vystavy,neboli clenmi TAC,ale
vdaka Vam maju doma bezpapierakov,vdaka vasemu postupu a vasim metodam.
A ja som nedovolil kontakt na Vas klub?Vsak je internetova stranka http://www.alabai.sk
mate tam predsedu,tajomnika a poradcu chovu,co to tu teta splietate za nezmysli.
Povedal som ludom z vrhu D nech pockaju,nech sa neplasia,zato,ze sa nepreregistrovali som
ja nedovolil kontakt na Vas klub,ktory ma internetovu stranku?
Nemate tam nic o tom,co robite,co sa chysta,nic nove,ked som napisal predsedovi pred dvoma
mesiacmi o informacie nikto mi neodpisal.

Neda mi nenapisat,ze vdaka tomu unikatu mate vsetci psov,ktore ste si kupili,co Vas vsetkych
zavazovalo pokracovat v tej praci dalej a nadviazat na nu.
Bohuzial sa do popredia dostali osobne ambicie majitelov psov,pre ktorych su vystavne uspechy
prvorade.Je rok 2009 a svetova vystava,ale ta,ci sa uspech dostavi,alebo nie neposunie
chov dalej, ta moze len zhodnotit skutkovy stav.Cize teta podriadili ste uplne vsetko tomu,aby
ste sa tam dostali.Inak by cely ten humbuk nemal zmysel a zastierat to mozete recickami akymi
len chcete.A aj to robite takymito prispevkami.Je to podla mna ubohe a ak ste sa uz ako clenka
TAC SR ocitla v klube SKAARO,mala by ste byt radsej v uzadi a nie upozornovat na seba.
Niekto zapreda cokolvek len,aby z toho vytazil a niekto nie.Ked si stojim za svojimi slovami
dostane sa mi oznacenie ,ze trucujem,ze som urazene male decko.
Skor to povazujem v danej chvili za pochvalu.

To comu som veril uz neexistuje,aj vdaka vam teta.

Pokial ide o clanok bol uverejneny v tlaci az teraz,ale to na tom,co som napisal nic nemeni.

Pavol Krčma
CHS AK-AKA

Naposledy upravil palo dne 11 zář 2009 09:51, celkově upraveno 1

°*°*°*°

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 18:35 
mako-l-ala píše:
Preregistracie bez kontroly zubov a varlat je smiešna

Nemusíme na seba kydať hnoj, nehľadajte nasilu konšpiračné praktiky, prečítajte si vaše pôvodné podmienky na preregistráciu - žiaden normálny kynológ na to nemohol pristúpiť.

Posúdenie pri MVP v Bratislave bolo kvôli tomu, či naši psi sú v type SAO - to kvôli preregistrácii. Zuby a semenníky sú v kompetencii posúdenia pri zaradení do chovu.

To, že budeme fungovať spolu nie je žiadna tragédia, myslím, že ani Borojo sa z toho smiať nebude, časom sa na vzájomné animozity zabudne, a život pôjde ďalej. :03:

Profil E-mail 
°*°*°*°

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 18:51 
teta píše:
prečítajte si vaše pôvodné podmienky na preregistráciu - žiaden normálny kynológ na to nemohol pristúpiť.

Na co? Konkrétně?

Podmínka byla výborná z výstavy. Což si nemyslím že je takový problém. Při první přeregistraci na jaro až na jedno zvíře všichni prošli. A ten jeden měl šanci na další výstavě. A další podmínka se vztahovala na rentgen DBK. Byli ještě nějaké jiné podmínky navíc?

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 19:08 
Už jsem to tu možná kdysi psal, ale celá akce "TA pod SKJ" od začátku notně připomíná absurdní drama za které by se nemusel stydět ani bývalý náš pan prezident. Poslední zde uváděné dějství této taškařice je toho jasným důkazem. Pro mě z toho vyplývá jediné a to, že ve slovenské kynologii vedené SKJ je možné opravdu všechno a tato organizace zpúsobem svého fungování patří spíše na balkán......

Profil Show User on the Phoogle Map 
**

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 20:19 
som majitelom dvoch stredoaziatov, zatial nie som registrovany ani v SKJ, ani v SKAARO, no po tomto vsetkom, co som sa tu docital a co som videl, sa idem okamzite zaregistrovat do SKAARO. Chcem k tomu povedat tolkoto:
1. nechcel by som, aby mojich psov oznacovali rovnakym oslovenim "stredoaziat" ako sa chcu oznacovat alabajisti, pretoze psa (turkmenskeho alabaja preregistrovaneho na SAO), co som videl v Cechach na stretnuti SAO, ktory sa dokonca umiestnil na prvom mieste v kategorii nad 2 roky, mi priatelka zakazala sa spytat majitelky, ci toho chudaka psa doniesla na vlastnych rukach, pretoze za cas, ktory tam chodil (captal), mal v tvari vyraz vysporiadania sa so zivotom a bol pripraveny na omilostnenie eutanaziou. No na moje velke prekvapenie ho majtelka dokonca prihlasila do sutaze a navyse ju aj pre mna nepochopitelne vyhral.
2. preregistracia alabaja na SAO bola jasne urcena a pre zdraveho a kvalitneho psa hravo splnitelna. Dokonca som bol svedkom, ako na výstave v Nitre cca 10-15 psov bez problémov splnilo podmienky (až na jedného tj skoro všetci záujemcovia) a stalo sa SAO, vsetko bolo korektne a koser.
Co ma teda privadza na myslienku, ze psy, ktore to bez problemov zvladli, presli v Nitre. No psy, ktore s prestupom maju podla vsetkeho, co tu citam, asi problemy, no nie asi, ale urcite, pretoze tu frasku v BA si alabajisti zariadili tak, ze sa nekontrolovali ani zuby ani vajcia, sa na SAO preregistrovali cez SKJ stylom "poza bucky" a pofiderne. Preto hned ako sa stanem clenom SKAARO, zacnem zvazovat, ze podam trestne oznamenie na SKJ na presetrenie jej kompetencii na papierovu zmenu psa z jednej rasy na druhu. Alebo poziadam SKJ o posudenie nasho bezpapieroveho SAO, ci splna tie iste plemenne znaky ako alabaji a teda SAO a jeho oficialne preregistrovanie na SAO s TP, co by pre nich nejaky problem nemal byt. dokonca si myslim, ze popri tom captavom bude aj prinosom pre plemeno. Sice pri povahovych testoch na figuranta nejako neexceloval, ale pri testoch povahy exceloval vyborne, co captos vlastne exceloval tym, ze precaptal celu vystavu a zvitazil vlastne za chrabrost, to som pochopil az teraz, co Chabibulin videl uz od zaciatku. (Kazdym krokom zvitazil sam nad sebou.)

Profil E-mail 

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 21:14 
ty jsi opravdovy balvan

Profil E-mail 

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 21:20 
ty jeden balvane natvrdlej, tak mi rekni, komu asi mel timur to prvni misto dat? ten potomek po saksonya chovanim k asiatovi nemel ani blizko, a haban se podelal jeste nez vlezl do kruhu. jedinej normalni pes, byl ten zlatej z utulku. je v typu a choval se normalne. jenomze vazi 48kg. kdyby dostal prvni misto, bylo by kecu jeste vic. takhle pindas zatim jenom ty

Profil E-mail 

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 21:25 
Dufam ze vyjdu na svetlo vsetky spinavosti ktore ste podnikli proti prestupu psov z TAC pod SKAaRO.Ako to bolo aj v Nitre ked rozhodkyna ani nevedela o co sa tam jedna a jedna fena nepresla.Malo to byt posudenie ci splna standard SAO.Dostala vd a tym u vas nepresla.Je to smiesne ved vy nieste tvorcovia standardu. U vas to je tak ze vsetky psy maju znamku vyborny?Preregistracia sa nerobila koli svetovke ale koli vacsim moznostiam v plemennej ako aj vystavnej praci.Tak tu nepiste prosim vas rozne vase zatrpkle bludy.Vy ste chceli od clenou TAC za preregistraciu za kazdeho psa 30 e.Z akeho titulu?Nieje vo vasej kompetencii nic take zariadit.To bolo dost bezocive zderstvo!!!

Profil E-mail 
°*°*°*°

Czech Republic (cz)
OdeslatNapsal: 10 zář 2009 21:26 
Můžeme zde debatovat o nesmrtelnosti brouka (alabaje),je to tak ,jak to má a trestní stíhání ??? proč to hrotit a že Vás obešli SKÁRO,no obešli,kolik toho měli ujít ještě po kolenou?Uvědom te si ,že již většina lidí z TA a ani ze SKARO,si onen konflikt a averzy vůči sobě nepamatuje,prostě tehdy nebyli.Vy ve SKÁRU neomylní,pěstujíce SAO do chovu za VD,bez DKK,bez poplatků navíc,jakým právem využíváte onu slabinu SKJ-jedno plemeno´=jeden klub.??
Pozdravuju Tetu Majku :23: ,za její šikovnost a vůli bojovat proti předsudkům a averzím zakořeněným v SKÁRO. :59: :59: :59:

°*°*°*°

Slovakia (sk)
OdeslatNapsal: 11 zář 2009 00:57 
[quote="palo"Cize teta podriadili ste uplne vsetko tomu,aby
ste sa tam dostali.Inak by cely ten humbuk nemal zmysel a zastierat to mozete recickami akymi
len chcete.A aj to robite takymito prispevkami.Je to podla mna ubohe a ak ste sa uz ako clenka
TAC SR ocitla v klube SKAARO,mala by ste byt radsej v uzadi a nie upozornovat na seba.

Pavol Kčma dovolím si opraviť - voláte sa Krčma
CHS AK-AKA[/quote]

Na toto je škoda reagovať, takéto blbosti nevymyslí hocikto. To, že som sa na jednej výstave rozprávala s Borojo? Ja som svojprávny človek a môžem sa rozprávať s kým chcem a kedy chcem, netušila som že to bola prihláška do SKÁaRO. Nikdy som nebola a doteraz nie som ich členom.

Pre imu : Podmienkou preregistrácie psov z TAC bolo : - posúdenie psa na klubovej výstave SKÁaRO s ocenením výborný - posúdenie sa malo uskutočniť po výstave a majiteľ mal uhradiť plný výstavný poplatok. Ak na takomto posúdení dostal pes veľmi dobrú, majiteľovi bolo odporučené, aby sa zúčastnil ďalších kluboviek, až pokiaľ nedostane výbornú.

V tomto bode bola preregistrácia prísnejšia, než samotné zaradenie zvierat v SKÁaRO do chovu, tým stačí pre chovnosť aj VD
Čo sa týka DBK SKÁaRO ju nevyžaduje vôbec, v TAC boli potrebné snímky bedrových, aj lakťových kĺbov.

Ďalej neoprávnená požiadavka zaplatiť klubu 35,-EUR za každého preregistrovaného psa, pričom preregistruje nie klub, ale SKJ, kde tiež treba zaplatiť poplatok, takže po napočítaní výloh s preregistráciou si majitelia viacerých psov môžu vybavovať úver, nehovoriac o zápisnom a členskom.

Profil E-mail 
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 531 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Další

Chovatelské potřeby - IMU shop
Hledat   Přihlásit se

Online list

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 1 host